forum.acasatv.ro

Forum ACASA TV

Treci peste conţinut

ULTIMELE SAPTAMANI - “INGER SALBATIC”

Moderator: Moderatori

ULTIMELE EPISOADE DIN INGER SALBATIC!

Mesajde Cristina_TM pe 28 Sep 2006, 22:45

Multumesc mult pt linkurile de la episod! :wink: Multumesc Oana-Adriana pentru cuvintele ce le-a rostit Milli la final, mi-au placut la nebunie! Gracias y viva la Cholito que yo si la voy a extranar!

Criss :wink: :wink:
Imagine
Cristina_TM

Locaţie: Timisoara

Mesajde Lyly pe 29 Sep 2006, 13:12

VICTORIA ONETTO: Nu cunosc tabuuriDe la menajera la femeie fatala, ea a reusit sa se impuna drept o actrita complexa, cu o personalitate captivanta
- Ati remarcat-o in Inger salbatic in rolul Mariposei, prietena lui Mili, cea cu fluturasi in par, insa nimeni n-ar fi ghicit pe atunci ca, sub uniforma de menajera, se ascunde o femeie senzuala si pasionala.
- Atitudinea ei indrazneata si provocatoare a propulsat-o in paginile unor reviste celebre, dar si in distributiile unor productii de succes.
- Astfel, Victoria a jucat peste 30 de roluri in filme, telenovele si piese de teatru si nu are de gand sa se opreasca aici.
- Victoria a debutat la numai14 ani in telenovela Clave de sol, iar la 23 de ani a primit rolul din Inger salbatic, care i-a adus celebritatea mult visata.
- In 2002 a mai jucat un rol important in Profu' , alaturi de Osvaldo Laport si alti mari actori.
- De-a lungul timpului, Victoria a jucat si in piese de teatru, Fausto, La cena de los tontos si Pijamas fiind cele mai cunoscute dintre ele.
- Productiile cinematografice au constituit o alta provocare pentru ea. Victoria s-a remarcat cu roluri in Peligrosa obsesion, El favor, El ingles de los guesos si altele.
- Dupa ce a pozat in revista Playboy, in luna aprilie a acestui an, Victoria a declarat ca a fost ultima experienta de acest gen, deoarece este insarcinata si se pregateste pentru cel mai important rol al vietii ei, acela de mama. "Maternitatea schimba mult femeia. Nu vei mai fi niciodata ce ai fost, dar ai toate motivele sa fii mandra de tine."

- Victoria a recunoscut ca de cativa ani isi dorea sa devina mama, dar abia acum, la 34 de ani, a sosit momentul: "Sunt plangacioasa, dar extrem de fericita. Trec prin cel mai important moment al vietii mele. Cand ii voi vedea fata, cred voi lesina. Inca nu-mi vine sa cred ca sunt insarcinata. Ni-l doream enorm."
- Dupa moartea tatalui, Victoria a fost crescuta doar de mama sa si influenta acesteia se resimte in principiile si personalitatea ei: "Dorinta mea, de la inceput, a fost sa-mi intemeiez o familie. Nu imi doresc sa devin mama dintr-un soi de narcisism. In momentul in care voi avea un copil, m-am gandit ca tatal trebuie sa fie o persoana care isi doreste la nebunie sa aiba un copil cu mine si care i-ar putea darui tot ce eu n-am avut: un tata."
- Dupa ce va naste, Victoria vrea sa revina la cariera sa si chiar sa incerce o noua postura, cea de producator.

Carte de vizita

Nume si prenume: Victoria Onetto
Locul nasterii: Buenos Aires
Zodie: Varsator
Dimensiuni: 92-62-92
Inaltime: 1,62 m
Culoarea parului: castaniu
Culoarea ochilor: caprui
Studii: balet, dans, actorie
Ocupatie: actrita, dansatoare
A aparut in revistele: Playboy, Caras, Joy, Luz, Cinemania, Tendencia si altele

Filmografie selectiva: Gladiadores de Pomepya (2006), Hechizada (2006), Un cortado (2005), La panaderia de los Felipe (2005), Conflictos en red (2005), Peligrosa obsesion (2004) - film, El favor (2003) - film, Profu’ (2002), Sifonarul indragostit (2001), Chicos ricos (2000), Tiempo final (2000), Tesoro mio (1999) - film, Inger salbatic (1998), Son o se hacen (1998), Verdad cosequencia (1998), Poliladon (1997), El mundo contra mi (1997), Arhiva neagra (1997), Gino (1996), Carlos Monzon, el segundo juicio (1996) - film, De mi barrio con amor (1995) - film, Nueve luans (1995), Marco, el candidato (1995), Alta comedia (1994), Buena pata (1993), Princesa (1992), El arbol azul (1991), Clave de sol (1990), Polenta (1987), Chicas y chicos (1986)

”SUNT O PERSOANA SENZUALA. MEREU M-AM IMPACAT BINE CU SEXUALITATEA MEA. NU CUNOSC TABUURI.”
ImagineImagine
Lyly

Locaţie: cu cei din REBELDE

Anterior

Înapoi la ARHIVA TELENOVELE SUD-AMERICANE