forum.acasatv.ro

Forum ACASA TV

Treci peste conţinut

TELENOVELE VECHI

Moderator: Moderatori

Mesajde Maria Del Cielo pe 03 Iul 2005, 21:02

POR TU AMOR, LA USURPADORA, ANGELA, LA DUENA, KASSANDRA, LA VIUDA DE BLANCO, LAZOS DE AMOR, CANCION DE AMOR, MARIA ISABEL SI ABRAZAME MUY FUERTE (pe-aceasta nu am putut-o urmari :( )
Maria Del Cielo

Mesajde Kasandra pe 03 Iul 2005, 23:21

ambrozia scrie:
Kasandra scrie:As vrea telenovela "por tu amor", "mirada de mujer" si "mirada de mujer, el regreso".

Da, si "Mirada de mujer" ("Suflet de femeie" - parca asa a fost tradus) a fost o telenovela frumoasa, sa dea continuarea, sau sa dea prima parte in reluare, dar sa o dea in limba spaniola, nu dublata in romana ca prima data.

Imagine

Imi zici si mie pe ce post s-a dat telenovela asta, te rog?
Uite si o poza din parte a 2, adica din "mirada de mujer, el regreso" :wink:
Imagine
Kasandra

Locaţie: Sucursal del Cielo

Mesajde ambrozia pe 03 Iul 2005, 23:29

Kasandra, "Mirada de mujer" s-a dat pe PRO TV, cred ca prin 1998, si a fost singura telenovela dublata in limba romana.
Au incercat un experiment, sa stearga vocile actorilor si sa fie inlocuite cu voci ale actorilor romani.
Din aceasta cauza a avut audiente foarte mici, pentru ca romanii ar fi preferat varianta originala, sa auda vocile adevarate ale actorilor.
ambrozia

Mesajde Kasandra pe 03 Iul 2005, 23:43

ambrozia scrie:Kasandra, "Mirada de mujer" s-a dat pe PRO TV, cred ca prin 1998, si a fost singura telenovela dublata in limba romana.
Au incercat un experiment, sa stearga vocile actorilor si sa fie inlocuite cu voci ale actorilor romani.
Din aceasta cauza a avut audiente foarte mici, pentru ca romanii ar fi preferat varianta originala, sa auda vocile adevarate ale actorilor.

Mss mult! Eu tare as vrea sa vad prima parte, ca am vazut numai partea a doua, si am auzit ca prima parte e interesanta.
Kasandra

Mesajde ambrozia pe 03 Iul 2005, 23:48

Kasandra scrie:
ambrozia scrie:Kasandra, "Mirada de mujer" s-a dat pe PRO TV, cred ca prin 1998, si a fost singura telenovela dublata in limba romana.

Mss mult! Eu tare as vrea sa vad prima parte, ca am vazut numai partea a doua, si am auzit ca prima parte e interesanta.

Da, este interesanta, sunt sigura ca ar avea succes daca ar difuza-o, nu stiu de ce, cei de la AcasaTV nu se gandesc si la telenovelele difuzate de PRO TV, inainte ca acest post sa renunte definitiv la telenovele.
ambrozia

Mesajde Kasandra pe 03 Iul 2005, 23:56

ambrozia scrie:
Kasandra scrie:

Da, este interesanta, sunt sigura ca ar avea succes daca ar difuza-o, nu stiu de ce, cei de la AcasaTV nu se gandesc si la telenovelele difuzate de PRO TV, inainte ca acest post sa renunte definitiv la telenovele.

Total de acord cu tine! Daca prima parte e buna, a doua e mai buna, ca mie mi-a placut la nebunie. Sunt sigura ca ar avea succes! :wink:
Kasandra

Mesajde mali pe 04 Iul 2005, 07:49

Maria Del Cielo scrie:POR TU AMOR, LA USURPADORA, ANGELA, LA DUENA, KASSANDRA, LA VIUDA DE BLANCO, LAZOS DE AMOR, CANCION DE AMOR, MARIA ISABEL SI ABRAZAME MUY FUERTE (pe-aceasta nu am putut-o urmari :( )

Total de acord cu tine!
mali
mali

buna

Mesajde raluk_u pe 04 Iul 2005, 09:13

femeia vietii mele si capsune cu zahar
Raluk
raluk_u

re:TELENOVELE VECHI

Mesajde sirena pe 04 Iul 2005, 09:29

HOLAAAAA, eu sunt noua pe aici si sunt un pic dezorientata. Desigur,si eu vreau telenovele vechi in reluare dar chiar trebuie sa fie unele care nu au nici 2 ani de cand le-au difuzat? Eu zic sa difuzeze niste telenovele vechi de 8 ani care din pacate nu u fost difuzate pe ACASA: STAPANA(cu Angelica Rivera),CASSANDRA(CORAIMA TORRES)SI BINEINTELES CORAZON SALVAJE un film cre a facut istorie si care daca ar fi difuzat din an in an nu m-as supara

pupici, Sirena
deja que el mundo te cambie,y......tu podras cambiar al mundo!
sirena
sirena

Locaţie: ploiesti

da

Mesajde Dragos... pe 04 Iul 2005, 14:16

as vrea sa vad abrazame mui fuerte...cu victoria ruffo... :P
hy...my name is dragos sper ca va place forumul meu. :P
Dragos...

Locaţie: bucuresti

Mesajde dolce_mada pe 04 Iul 2005, 23:48

da si eu as vrea sa vad in special inger salbatic.imi place ffffffffffffffff mult de natalia oreiro si sincer as vrea sa revad telenovela.sau as mai vrea sa vad si kachorra.sper sa fie data cat mai curand.
dolce_mada

Mesajde pgillda pe 05 Iul 2005, 16:50

Aldea Madalina scrie:1.Corazon Salvaje
2.Ramona
3.Huracan
4.Morir dos veces

SI EU TOT ASA ....
http://www.corazon-salvaje.ro/forum
in fapt, iubim pe cel ce ne primeste dragostea, chiar daca suntem indragostiti de altcineva
ImagineImagineImagine
pgillda

Locaţie: Bucuresti

Mesajde Aly_Adela11 pe 05 Iul 2005, 17:22

Mi-e dor de Prima dragoste,de Amor de Catel si de Inger Salbatic!!!
ImagineImagine
Imagine
Aly_Adela11

Locaţie: Cerca de Dul y Chris...

Mesajde andreea_gavan pe 07 Iul 2005, 22:02

Vreau Clona, Salome, Ingerasii :twisted:
ada gavan raluka
andreea_gavan

Locaţie: tg-jiu

Mesajde TurboLady pe 07 Iul 2005, 23:32

andreea_gavan scrie:Vreau Clona, Salome, Ingerasii :twisted:

Dap...si eu vreau Ingerasii, Maria Belen ... :roll: