forum.acasatv.ro

Forum ACASA TV

Treci peste conţinut

***NOUTATI*** PE ACASA

Moderatori: webmaster_gabrielaspanic, Moderatori

CUM VI SE PARE GRILA POSTULUI ACASA?

1.nu imi place,sunt telenovele putine,mult teleshopping si multe reluari
136
79%
2.imi place,sunt telenovele bune,reluari la telenovele care imi plac,nu ma deranjeaza teleshoppingul
37
21%

Voturi totale : 173

Re: ***NOUTATI*** PE ACASA

Mesajde tyna&gaby pe 10 Ian 2013, 15:09

Sabinaeniko scrie:Pe 31 Decembrie , nu a fost difuzat serialul Suleyman Magnificul , pentru ca s-a terminat primul sezon , a fost un fel de Maiking 0FF .Sezonul 2 incepe pe 14 Ianurie .

Aha,ma gandeam eu :mrgreen:
ImagineImagine
tyna&gaby

Locaţie: ♥E asa greu,sa fiu eu, Am invatat sa lupt ♥

Mesajde tyna&gaby pe 10 Ian 2013, 15:12

DOAMNE,deci astia sunt nebuni:acum baga IDT zilnic :shock: ,sunt curioasa daca vor avea audienta asa cum se asteapta ei :twisted: ...cred ca RD va intra dupa DH :roll:
ImagineImagine
tyna&gaby

Locaţie: ♥E asa greu,sa fiu eu, Am invatat sa lupt ♥

Mesajde alexandra_eu pe 10 Ian 2013, 15:16

Chiar si acest making off al lui Suleyman a fost primul in top chiar daca a avut o audienta mai mica.Insa sunt sigura ca sezonul 2 va incepe in forta .Abisul Pasiunii merge destul de bine .Imi pare rau de Amor Bravio ca nu prea are succes .Insa esecul anului este cu siguranta Dos Hogare, pana si serialul cu Selena Gomez merge mai bine :lol:
Imagine
alexandra_eu

Locaţie: con adela noriega

Mesajde jorgedelavega pe 10 Ian 2013, 15:45

alexandra_eu scrie:Chiar si acest making off al lui Suleyman a fost primul in top chiar daca a avut o audienta mai mica.Insa sunt sigura ca sezonul 2 va incepe in forta .Abisul Pasiunii merge destul de bine .Imi pare rau de Amor Bravio ca nu prea are succes .Insa esecul anului este cu siguranta Dos Hogare, pana si serialul cu Selena Gomez merge mai bine :lol:

Exact esecul anului este Dos Hogares ...o telenovela penibila cu Anahi in frunte :evil: , Amor Bravio a mai crescut putin :o cred ca va mai creste ....oricum e la 17:30 si merge binisor
Lumea aceasta, teatru de orgoliu şi de rătăcire, este plină de nefericiţi care vorbesc despre fericire. (Voltaire)
jorgedelavega

Locaţie: La Malquerida

Mesajde alexandra_eu pe 10 Ian 2013, 16:07

jorgedelavega scrie:
alexandra_eu scrie:Chiar si acest making off al lui Suleyman a fost primul in top chiar daca a avut o audienta mai mica.Insa sunt sigura ca sezonul 2 va incepe in forta .Abisul Pasiunii merge destul de bine .Imi pare rau de Amor Bravio ca nu prea are succes .Insa esecul anului este cu siguranta Dos Hogare, pana si serialul cu Selena Gomez merge mai bine :lol:

Exact esecul anului este Dos Hogares ...o telenovela penibila cu Anahi in frunte :evil: , Amor Bravio a mai crescut putin :o cred ca va mai creste ....oricum e la 17:30 si merge binisor

nu cred ca ora e de vina , ci mai degraba preferintele telespectatorilor, cel mai bun exemplu in acest caz este Esmeralda, care desi by a fost in premiera, la ora 15:30 a fost un succes, ba chiar a avut si redifuzae
Imagine
alexandra_eu

Locaţie: con adela noriega

Mesajde FLORINA_88 pe 10 Ian 2013, 18:38

alexandra_eu scrie:
jorgedelavega scrie:

nu cred ca ora e de vina , ci mai degraba preferintele telespectatorilor, cel mai bun exemplu in acest caz este Esmeralda, care desi by a fost in premiera, la ora 15:30 a fost un succes, ba chiar a avut si redifuzae

Ba da e si ora de vina, eu am vazut multe comentarii la descrierea telenovelei ale unor care erau suparate ca din cauza orei de difuzare nu pot urmari Amor Bravio si ca le palce mult.
ImagineImagine
Ella es mucho más que una mujer perfecta...
FLORINA_88

Mesajde Sabinaeniko pe 10 Ian 2013, 19:04

Din ce vad aici , mai multe persoane sunt nemultumite , de grila postului acasa , asa ca ar trebui sa se ia masuri . Sa se cumpere telenovele noi , nu redifuzari , sa se faca o grila cum isi doresc telespectatorii , sa se respecte promourile , sa nu se mai faca schimbari de ultima ora si totul va fii bine .
Sabinaeniko

Locaţie: Bucuresti

Mesajde sprinten pe 10 Ian 2013, 20:07

Ratings completos México 4 de enero

Porque el amor manda 25.6 exito

Amores verdaderos 24.5 pues no resulto el boom

Que bonito amor 18.5 fracaso

La mujer del vendaval 16.3. bien

Corona de lagrimas 16.0 bien

María Mercedes 10.2 bien

La otra cara del alma 6.6 bien

Los Rey 5.5 mal pesima

Ángel rebelde 4.7 ahora es un fracaso
ImagineImagine
sprinten

Locaţie: Ploiesti

Mesajde Sabinaeniko pe 10 Ian 2013, 20:49

Parca vad ca o sa amane si Rosa Diamante , pentru Corona de Lagrimas , sau in cel mai rau caz dau Rosa Diamante la 23:30.
Sabinaeniko

Mesajde jorgedelavega pe 10 Ian 2013, 20:52

Sabinaeniko scrie:Din ce vad aici , mai multe persoane sunt nemultumite , de grila postului acasa , asa ca ar trebui sa se ia masuri . Sa se cumpere telenovele noi , nu redifuzari , sa se faca o grila cum isi doresc telespectatorii , sa se respecte promourile , sa nu se mai faca schimbari de ultima ora si totul va fii bine .

Da ai dreptate Sabina !!!!
Acum vad ca anunta Inima de Tigan pe 23 Ian la 20:30 ...dar numai spun "zilnic" deci poate cineva ne-a ascultat si totusi o sa intre si Rosa Diamante la 20:30 de L-J si de V-D IDT, daca vor neaparat o redifuzare in prime-time ceea ce mi se pare o nebunie curata !!!
Nu sunt mare fan Mauricio Ochman si nici protagonista nu mi se pare cine stie ce, desi a primit critici bune dar imi place Lupita Ferer si Sofia Lima(Hilda din LCDL) :oops: ....restul distributiei mai putin cunoscuta dar poate sa fie un succes si la noi RD, eu asa cred
Sunt atatea novele care asteapta:din toata America Latina si ma refer atat la Mexic, SUA, Venezuela, Brazilia dar si Columbia :)

Pe noi ne asculta cineva? :?:
Vrem ROSA DIAMANTE LA 20:30 nu Inima de Tigan
Lumea aceasta, teatru de orgoliu şi de rătăcire, este plină de nefericiţi care vorbesc despre fericire. (Voltaire)
jorgedelavega

Mesajde bogdan_spanic pe 10 Ian 2013, 20:57

Audiente Mexic 9 ianuarie 2013

Canale:

"Galavisión"

Rosa Diamante 2.1
El Alma Herida 2.9
El Clón 3.6
Corazón Valiente 6.5

"Azteca 13"

Angel Rebelde 4.6
La Otra Cara Del Alma 7.2
Los Rey 5.9

"Canal De Las Estrellas" (Televisa)

Hoy 7.9
Al Diablo Con Los Guapos 7.6
Corona De Lagrimas 17.4
La Mujer Del Vendaval 15.9
Que Bonito Amor 19.0
Por Que El Amor Manda 28.1
Amores Verdaderos 28.5
bogdan_spanic

Mesajde bogdan_spanic pe 10 Ian 2013, 21:00

Mie mi se pare o bataie de joc fata de telespectatori sa se redifuzeze Inima de tigan in prime-time.Nicio telenovela sud-americana n-a beneficiat de aceasta onoare
bogdan_spanic

Mesajde Sabinaeniko pe 10 Ian 2013, 21:01

bogdan_spanic scrie:Mie mi se pare o bataie de joc fata de telespectatori sa se redifuzeze Inima de tigan in prime-time.Nicio telenovela sud-americana n-a beneficiat de aceasta onoare

Parca ne-ar asculta pe noi cineva , vorbim degeaba .
Sabinaeniko

Mesajde jorgedelavega pe 10 Ian 2013, 23:38

Sabinaeniko scrie:
bogdan_spanic scrie:Mie mi se pare o bataie de joc fata de telespectatori sa se redifuzeze Inima de tigan in prime-time.Nicio telenovela sud-americana n-a beneficiat de aceasta onoare

Parca ne-ar asculta pe noi cineva , vorbim degeaba .

Fac putin abstractie de la subiect :?
Ce parere aveti despre Premios TVyNovelas 2013
Hmm e mare bataie anul acesta pentru ca Televisa a scos foarte multe telenovele cateva din ele foarte bune .....
Deci pentru cea mai buna telenovela eu as vota "Amor Bravio" a primit critici bune chiar daca nu a fost cea mai vizionata....desi cred ca ADP va castiga sau PESE ....restul nu prea au sanse ...poate Refugio sau cea cu Fernando :?

Cea mai buna actrita ....Silvia Navarro ...excelent in AB, Angelique nu merita....a interpretat un rol mediocru in ADP, iar Lucero hmm si ea a zis ca nu crede ca va castiga ...in rest Zuria Vega posibil, Victoria Ruffo....nu prea cred de la scandalul din 2006....nici nu au mai nominalizat-o(ENDA SI TDA)

Cel mai bun actor ...Cristian de la Fuente un rol bun .....desi toata lumea il ridica in slavi pe Jaime ..pentru rolul din Eva...in rest Zepeda ...hmmm bun, Soto ....asa si asa, Yanez nu, Colunga poate ...

Cea mai buna antagonista ....Leticia Calderon desigur pentru "malvada" Isadora....daca nu Sabinne (pt. nebuna de Carmina)...in rest Laura Flores sau Jessica pt Refugio, ..Mariana Seaone pt. PESE...Marjorie nu cred ca o vor nominaliza...sau putem avea o surpiza ..Adriana Louvier pt CDL.

Cel mai bun antagonist....Cesar Evora ....daca nu Salvador Zerboni...in rest nu prea mi-au atras atentia

"Mejor primera actriz" in traducere "Cea mai buna actrita veterana" (Eu i-as spune "cea mai buna mare actrita"...hmmm ...Olivia Bucio imi place in AB...femeia ingenua, nevinovata, prostuta, mama devotata.....in rest ..poate or nominaliza`o pe Victoria pt CDL, Blanca Guerra hmm nu prea, Helena Rojo e posibil, Carmen Slinas nu cred si nici Evita Munoz, nici Ana Martin nu are sanse ot. LQNPA nici nu au nominalizat-o

"Mejor primer actor" ...Jorge Elias Moreno ...bestial rol .....un mare actor, daca nu Alejandro Camacho !

Actrita co-protagonista ..Fernanda Castillo (Vivi din AB) ....dar cred ca va castiga Livia Brito. Si Susana Gonzalez are un rol interesant in AV....imi place si de Maribel Guardia in CDL.

Actor co-protagonist...Rene Strickler (AB) ....Mark Tacher nu imi place ....nu ar merita sa castige...poate Sebastian Rulli pt AV :-???.

"Mejor actriz juvenil" -..Florencia de Saracho (Natalia din AB) ...dar cred ca va castiga Eiza Gonzalez.

"Mejor actor juvenil"....Eddy Vilard (AB) ..un rol dificil a jucat destul de ok .....sau Mane de la Parra pt. CDL.

Revelatia feminina...cu siguranta Luzma din (AB) ...o actrita extraordinara !
Revelatia Masculina....Alex Sirvent (AB).
(Fac un cuplu frumos impreuna ....In Mujeres Asesinas 2 [Carmen, Honrada] ...tot impreuna erau ...imi place ca ii vad iar impreuna)

Tema muzicala - AB (foarte frumoasa) ...ADP(Romantica)...sau Corona de Lagrimas.
jorgedelavega

Mesajde crazyoana91 pe 10 Ian 2013, 23:39

bobo_alex scrie:
Liedl Madalina scrie:Los estrenos de telenovelas de Televisa para el 2013
Imagine
Así es amigos para este nuevo año 2013 habrá grandes estrenos de telenovelas las cuales paso a detallar:

4:00 p.m. -"Corona de Lágrimas" será sustituida por "Corazón Indomable"

¨Corazón Indomable¨, remake de la telenovela ¨Marimar¨. La misma será producida por Nathalie Lartilleux y protagonizada por Daniel Arenas (¨Amorcito Corazón¨) y Ana Brenda Contreras (¨La que no podía amar¨).

6:00 p.m. - "La mujer del Vendaval" será sustituida por "Solamente una vez"
Lucero Suárez regresa tras haber producido ¨Amorcito Corazón¨. En esta ocasión será le encargada de ¨Solamente una vez¨ (título tentativo), remake de la telenovela venezolana ¨Carina Pintada¨. La protagonista confirmada es Livia Brito, aunque todavía no tiene galán.

7:00 p.m. - "Qué bonito amor" será sustituida por "La Sustituta"
Rosy Ocampo regresa luego del éxito de ¨Por ella soy Eva¨. Será la encargada de producir "Oriana", la única historia original, hasta el momento, de Televisa para el próximo año. La historia de María Zarattini (La fuerza del Destino) será protagonizada por David Zepeda y ¿...?

8:00 p.m. - "Porque el amor manda" será sustituida por "Libre para amarte"
Emilio Larrosa regresa y ahora será el encargado de adaptar para México la telenovela colombiana ¨Los Canarios¨ el título... ¨Libre para amarte¨ será protagonizada por Gabriel Soto, Gloria Trevi y Eduardo Santamarina.
Para más información entra aquí.

9:00 p.m. - "Amores Verdaderos" será sustituida por "La Tempestad"

William Levy regresa a México. El galán cubano será el protagonista de ¨La Tempestad¨, melodrama producido por Salvador Mejía y que será el remake (aunque lo niegan) de ¨La Tormenta¨, telenovela de Telemundo con Natalia Streignard. Daniela Romo y César Évora también están confirmados en el elenco. Hasta el momento no se tiene actriz confirmada para el protagónico femenino.

MIS5SENTIDOS

Dintre cele enumerate, La Tempestad ma intereseaza, mai ales daca protagonista va fi Adela Noriega .
Imagine
crazyoana91

AnteriorUrmătorul

Înapoi la TELENOVELE STRAINE